تاثیر باور نکردنی نوشیدن آب در کاهش وزن

تاثیر باور نکردنی نوشیدن آب در کاهش وزن

وزن - تاثیر باور نکردنی نوشیدن آب در کاهش وزن

 

در بسیاری از آزمایشات انجام شده دانشمندان به این اثبات این نتیجه روی آورده اند که رابطه ی مستقیمی بین کاهش وزن و آب نوشیدن وجود دارد.

آیا آب به کاهش وزن کمک می کند؟

روشی اخیرا در شبکه های مجازی منتشر شده است که بدین شرح می باشد”اگر می خواهید لاغر شوید ، آب زیادی بنوشید” . تمام متخصصان تغذیه بر این باورنداب می تواند به بیشترین مقدار موثر و تاثیر گذار باشد . اما یک سوال باقیست و آن هم این است که آیا آب واقعا می تواند در این مورد معجزه کند؟gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - تاثیر باور نکردنی نوشیدن آب در کاهش وزن

کاهش وزن

خب ، در وهله اول مناسب است بگوییم که بسیاری از ازمایشات علمی ثابت کرده اند که رابطه مسقیمی بین نوشیدن آب وکاهش وزن وجود دارد . آب توانایی سیر کردن فرد را دارد بدون آنکه میزان کالری به بدن شما اضافه شود

آب 450x313 - تاثیر باور نکردنی نوشیدن آب در کاهش وزن

تاثیر آب در کم کردن وزن

در یک تحقیق دانشمندان کسانی را انتخاب کردند که در طول روز کمتر از یک لیتر آب می نوشیدند و با ارائه یک رژیم غذایی حاوی ۲ لیتر آب در روز برای افرادی که در این آزمایش شرکت کرده بودند ، بعد از یکسال بطور مرتب وزن این افراد اندازه گیری می شد و محققان دریافتند که آب توانایی کاهش وزن را دارد چرا که آنها در طی آن یکسال تغییر وزن و سایز داده بودند .

یک مطالعه دیگری در آلمان در یک مدرسه انجام شد و در ۳۲ موسسه آموزشی ، تعداد زیادی آب سرد کن قرار دادند تا کودکان بتوانند در هر فرصتی آب بنوشند و در نهایت نتایج چشمگیر مجددی اشکار شد و محققان دریافتند که با نوشیدن آب در طی روز ۳۱ درصد خطر ابتلا به اضافه وزن را کاهش می دهد و این مطالعه بر روی حدود ۳۰۰۰ کودک صورت گرفت .

پس نتیجه علمی که می توان از این دو آزمایش شگفت انگیز کسب کرد این است که آب واقعا تاثیر گذار است و می تواند به بیشترین میزان روی فرد موثر باشد و تاثیرات آن به عبارت زیر می باشد :

۱-آب ، میزان سوخت و ساز کالری را افزایش می دهد

اگر شما بهمیزان ۵۰۰ میلی لیتر آب بنوشید (دو لیوان) ، بعد از ده دقیقه میزان متابولیسم و ترموژنز ناشی از نوشیدن آب به میزان ۳۰ درصد افزایش خواهد داد .

اگر شما روزانه به میزان ۲ لیتر آب بنوشید ، معادل با از دست دادن ۱۰۰ کیلو کالری در روز می باشد .

همچنین دقت کنید که اگر آب خنک بنوشید ، بدن برای سوزاندن آن باید میزان کالری بیشتری استفاده نماید چرا که باید مقداری در گرم کردن آن کالری بسوزاند.

۲- با نوشیدن آب ، میزان کالری دریافتی بدن کاهش خواهد یافت .

با نوشیدن دو لیتر آب بطور روزانه ، آب به شما احساس سیری خواهد داد و دیگر مواد غذایی و خوراکی نخواهید خورد و این میزان ممکن است به ۲۰۰ کالری در روز کاهش دهد و اگر شما روزانه ۲۰۰ کالری کسب نکند و ۱۰۰ کالری بسوزاند می توانید در طول ماه می توانید به راحتی چند کیلو گرم کاهش وزن داشته باشید .

وزن 1 450x253 - تاثیر باور نکردنی نوشیدن آب در کاهش وزن

رابطه نوشیدن آب و کاهش وزن

۳-آب اشتها و چربی را کاهش می دهد

برای اثبات این ،دانشمندان ۵۰ زن با وزن زیاد را انتخاب کردند و پیشنهاد کردند که ۵۰۰ میلی لیتر(۲ فنجان) آب ، ۳ بار در روز بنوشند ؛ نیم ساعت قبل از صبحانه ، نهار و شام .

در ۸ هفته اثرات این مطالعه ظاهر شدند و محققان دریافتند که می توانند با کاهش وزن چشمگیری حدود ۱٫۵ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشند .

واقعیت این است که آب واقعا به کاهش وزن کمک می کند و کاملا به شما توصیه می شود و باید برای نوشیدن آن یک برنامه ریزی داشته باشید و حدود نوشیدن آب برای آقایان ۳٫۷ لیتر و برای خانم ها ۲٫۷ لیتر می باشد . همچنین به غیر از آب می توانید از میوه ها و سوپ استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چه رنگ مویی مناسب رنگ پوست و رنگ چشم من است؟

ش مارس 23 , 2019
چه رنگ مویی مناسب رنگ پوست و رنگ چشم من است؟   رنگ مو تاثیر چشمگیری در زیبایی و میزان شادابی چهره دارد به شرطی که متناسب با رنگ پوست و رنگ چشم ها انتخاب شده باشد.
مو مناسب پوست 1 - تاثیر باور نکردنی نوشیدن آب در کاهش وزنمو مناسب پوست 1 - تاثیر باور نکردنی نوشیدن آب در کاهش وزن